fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Zvadlé mužství

Zvadlé mužství

Jak se změnilo postavení muže v poslední době a jde s tím ještě něco dělat?

Věděli jste, že v České republice za posledních pět let se rozvedou tři páry ze čtyř? To není úplně optimitstické, že? Přemýšleli jste někdy nad tím, proč se tolik párů v dnešní době rozchází anebo spolu jsou, ale v podstatě plní pouze “společensko/rodinnou” funkci?

Důvodů může být samozřejmě několik: od stresu, kterého je kolem nás spousta, stereotypu ve vztahu kolem péče o děti a domácnost, finančních potíží z důvodu ztráty práce apod. Ale je tu i jiný důvod, v dnešní době velmi častý, a to ZVADLÉ MUŽSTVÍ.

Vůbec se nejedná o poruchu erekce či cokoliv s tímto spojeného, jen prostě muži se již málokdy cítí a chovají jako MUŽI. Pamatujete co bylo na počátku lidstva? Muž byl LOVEC, na jeho bedrech stálo zabezpečení rodiny – musel najít nějakou jeskyni, kde by mohli bydlet, musel něco ulovit, aby neumřeli hlady. Jeho žena ho za to obdivovala a uctívala a “rozmazlovala”. Žena zabezpečovala, aby nevyhasl rodinný oheň, pečovala o děti a sem tam přispěla nějakými nasbíranými malinami či něčím co v lese našla.

Postupně se však doba měnila, ženy kdysi pracovaly na kratší úvazky, aby mohly včas vyzvednout děti ze školy a starat se o “rodinný krb” – udělat s dětmi úkoly a uklidit a uvařit. Úplně nenápadně se zavedlo zrušení zkrácených úvazků, ženy se začaly dostávat do vedoucích pozic, podnikat a byla na ně kladena větší odpovědnost. Tím také ženy začaly vydělávat více peněz, začaly více studovat a sebevzdělávat se. Muži naopak docela dostávají “zabrat”, lovit až tak nemusí, to většinou obstarají dámy cestou domů, na placení hypoték a nákladů všeobecně se podílí většinou nejen muži, ale i jejich ženy, mnoho mužů se dokonce i dobrovolně staví do role, kdy jsou ochotni se handrkovat a soudit o co nejnižší výživné na svoje děti (jako by měli něco cennějšího a v životě důležitějšího). Postupně se vytratil INSTINKT lovce a ochránce rodiny.

Tohle všechno podpořila výrazně i média – stále v TV slýcháme o genderové rovnosti a dorovnání platů, ve filmech jsou nám předkládány veleúspěšné ženy (např. duchy v novém pokračování filmu “Krotitelé duchů” teď krotí ženy, Xena bojovnice zmlátí každého chlapa, který se na ni škaredě podívá, ale i třeba Mamma Mia – hlavní hrdinka vše zvládá sama a je zdůrazňováno, že chlapa k tomu nepotřebuje) a samozřejmě i když si pustíte písničky na Youtube, tak to slyšíte, třeba J.Lopez zpívá “Nejsem Tvoje matka”, Mandrage zpívají o tom “Jak hledají slečnu, mladou a nebezpečnou”- to jako vážně nechcou normální holku pro rodinný život?, Britney Spears zpívá o tom, že “hledá chlapce, který jí to udělá” – no comment, anebo Ewa Farná zpívá “zavolá nebo přijde, prostě řek, jak to vyjde”- takže očekává, že “ona” bude sedět v koutě a čekat.

Kdyby vám někdo řekl, že ze 4 lidí co se jdou potápět se 3 utopí, šli byste do toho? Já teda ne. Pojďme to změnit. Ano, doba se změnila, v mnohém, a to jak pro pány, tak pro dámy. Statistiky hovoří o tom, že ženy se všeobecně lépe přizpůsobují změnám, neřeší moc ješitnost a vlastní ego a tím se se změnou rychleji vyrovnají, přizpůsobí se. Pánům tohle jde pomaleji, protože prostě doba se změnila, ale to jejich ego a ješitnost jim nikdo nevymazal. Ale nám ženám taky nikdo nevymazal chuť ocenit druhé, pochválit je a povzbudit ,-) Pojďme pozvednout “zvadlé mužství”, je spousta věcí, které pro nás naši muži dělají, a dělají je výborně – například klientka mi vyprávěla, jak ji manžel čekává na zastávce, když přijíždí z práce, protože už je tma, a on má o ni starost, nebo že muž vám zajistí výměnu zimních pneu, protože my holky na tyto věci moc nemyslíme, že vám donese snídani do postele, vezme děti ven do parku, abyste vy měla chvíli klidu jen pro sebe, podrží vám dveře, vezme tašku, poslouchá jak jste se celý den měla a všichni vás hrozně štvali, obejme vás a poskytne rameno pro postýskání si, záleží mu nejen na vlastním uspokojení… Tohle určitě ti “jeskynní muži” nedělali ,-) Je skvělé, že většina našich mužů to umí, jsou to MUŽI dnešní doby, dámy pojďme jim pomoci, ať se cítí jako muži a podpořme je v tom ,-)

Pojďme zachránit 3 ze 4 “topících se” ,-) Společnými silami to zvládneme

Mějte se krásně a pohodově, a nebojte, chybovat je lidské ,-)

Vaše Sylvie

No Comments

Add your comment