fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

KAROŠI

KAROŠI

Toto zajímavé slovo najdete v novodobém slovníku Japonska, znamená “smrt z přepracování”

Všichni to známe – ještě než ráno vstaneme z postele, tak zkontrolujeme na mobilu zprávy na Messengeru, WhatsAppu, Viberu, Skypu… Při snídani projedeme maily, některé i stihneme zodpovědět, hned po té co vysadíme děti u školy či školky, tak už aspoň telefonicky vyřídíme pár “nezbytných hořáků” a sotva přijdeme do práce, tak se mobil od nás nehne ani na chvíli. A to ani při obědě, buď nemáme oběd vůbec, v lepším případě máme nějakou studenou svačinu z domu, v nejlepším případě jdeme na meníčko. Avšak po celou dobu reagujeme IHNED na každé sebemenší zavibrování či zvuk našeho mobilu. Pokud neobědváme sami, tak ani tento fakt nás neodradí od okamžité reakce na mobil… Svoje “spolustrávníky” posloucháme na půl ucha, někdy i na čtvrt. Následně z práce někteří z nás jedou cvičit, aby přece udělali “něco pro své zdraví” – jenže ani tady telefon nedají z ruky, takže u posilování břicha či při józe jim v hlavě probíhá: Dáša zase dostala čtyřku z matiky, zítra máme poradu, musím honem dodělat tu prezentaci, zapomněla jsem objednat ty tonery do tiskárny… Doma to není jiné, protože u toho, když nám naše děti vyprávějí jak se stalo, že si tolik odřeli koleno, i při tom zvládáme vyřizovat všechny příchozí zprávy i maily. Časem nás tedy přepadnou výčitky, že jsme křičeli na děti, aniž by zas tak něco hrozivého provedly, že jsme zapomněli popřát kamarádce k promoci, že jsme nestihli s dětmi zahrát tu hru, co jsme slíbili….

Velmi mnoho párů, vlastně asi všechny, když tak nad nimi přemítám, které prošli naší partnerskou poradnou měli zásadní probném. Byli rychlí i v sexu, sex se stal honbou za orgasmem a úplně se vytratilo to důležité – kouzlo radosti z přítomnosti toho druhého, přestali vnímat “vůni” toho druhého, přestali se “těšit” do náruče, na doteky, na polibky…

Statistika hovoří jasně, rakětově přibývá lidí, kteří NEUMĚJÍ VYPNOUT.

U nás v ČR je takto “postiženo” již 46% populace. 

Co to znamená? STRES, NESOUSTŘEDĚNOST, ROZTĚKANOST. Naše tělo vydrží docela dost a docela dlouho, jenže každé tělo má BOD, kdy prostě už dál nemůže, potřebuje zpomalit. To, že se danému BODU blížíme poznáme jednoduše – únava, poruchy spánku, opakované záněty, úzkosti, deprese, bolesti hlavy či menstruace… a pokud ani nic z toho nás nezastaví, tak BOD zlomu bývá tvrdý – rakovina, infarkt, mrtvice, smrt.

VYSTUPME z MATRIXU!

Řešení existuje. Je potřeba začít pozvolna, ale začít HNED. Bylo by unáhledné myslet si, že všechno změníte ze dne na den, chce to pozvolna ,-)

Můžete začít například tímto:

  • stanovte si dobu, kdy budete číst maily (ideálně až v práci)
  • stanovte si např. 30 min denně, kdy se budete opravdu věnovat svým dětem
  • stanovte si jedno jídlo, které si opravdu prožijete (znáte pojem slow food? je to prožitek z jídla, kdy vychutnáte v klidu opravdu každé sousto)
  • stanovte si, že u jídla si buď povídáte anebo vnímáte jídlo a okolí – především svůj telefon dejte mimo zorné pole a nereagujte na něj
  • v sexu se soustřeďte na cestu, ne na cíl
  • můžete zkusit i doporučení Carla Honorého, který ve své knize Chvála pomalosti mj. doporučuje chůzi. Auta, autobusy, vlaky i letadla mají výkon – povzbuzují v nás rychlost, chůze naopak povzbudí zdravou “pomalost”

Tak co, taky potřebujete trochu zpomalit?

Přeji Vám ať jsou Vaše cesty plné radostných a láskyplných okamžiků 🙂

S úctou

Vaše Sylvie