fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Očistě zdar!

Očistě zdar!

Už jste někdy vyzkoušeli očistu těla i duše? Jednoduchý návod, jak se nastartovat do všeho nového, co nás v letošním roce čeká.

Krásný únorový den moji  milí čtenáři.

Nad tématem tohoto článku, jsem nemusela dlouhou přemýšlet, právě protože je únor, je na čase, vyjít trochu ze své komfortní zóny a trochu se potrápit s detoxikací. Ta vám nejen uleví od škodlivin a nastartuje organismus, ale také zvýší imunitu, prozáří pleť, pomůže shodit nějaké to kilo, které nám zůstalo ještě z Vánoc. Tak se do toho pojďme pustit s chutí a vervou smiley právě poslední únorový týden, podle čínských mudrců patří k těm, kdy by měla taková očista organismu započít. Existuje mnoho druhů detoxikací, ale jednak by se mi sem všechny nevešly a jednak je ani všechny neznám wink. Poradím vám tedy tu, kterou sama praktikuji.

Nejdříve se pojďme zaměřit na to, kdy vlastně takovou očistu začít. Konec února a začátek března je ideální, sama vždy čekám ještě na úplněk a to hlavně kvůli rituálům, které u očisty provádím.  Při takové očistě, je dobré čistit nejen tělo, ale také mysl.  Možná si teď mnozí z vás poklepou na čelo, ale než to uděláte, vzpomeňte si na staré moudro… Věř a víra tvá tě uzdraví smiley. Nevím, zda je to tím, že věřím, ale zkrátka to funguje. Každý úplněk má totiž magickou moc a je ideálním začátkem pro skoncování s věcmi, které ve svém životě už nechcete, ať už to jsou kila navíc, jakýkoliv zlozvyk anebo třeba i nevyhovující partner, proč? Protože po úplňku začne měsíc ubývat, a tak nám při dietě lépe mizí kila, při odvykání se rychleji zmenšuje chuť k jídlu atd.  I naše babičky už věděly, že když drží v den úplňku půst, budou hned o 2 kg lehčí.

Svou očistu začínám tím, že už týden před ní jím spíše lehká jídla s velkým množstvím vlákniny.  V den, kdy je úplněk, pak začínám očistou střev, která se dá dělat hned několika způsoby a to buď slanou vodu https://www.cordeus.cz/sluzby/detoxikace/detoxikacni-kury/sankhapraksalana-joginska-ocista/ a nebo za pomoci Zaječí  minerálky https://bilinskakyselka.cz/zajecicka-horka/ , což je o něco rychlejší. Právě díky jejímu vysokému obsahu magnésia téměř okamžitě spustí peristaltiku střev.  Osobně piji 1 litr a celá procedura mi trvá maximálně 2 hodiny, ale je lepší si dát nějakou tu rezervu a určitě si na tento den neplánovat nic těžkého.  Po zbytek dne už piji jen vodu s citronem.  Večer až vyjde měsíc napíšu na papír, všeho čeho se chci zbavit ( kil , toxinů, ale i negativní  energie a všech křivd a trápení nebo zdravotních potíží ) a  papír  pak spálím nad bílou svíčkou anebo hodím do tekoucí řeky.

Další den už pokračuji se speciálním roztokem z javorového sirupu, citronu, vody a kajenského pepře. Buď se dá užít samotná Neera https://www.siddha-ajurveda.cz/DETOXIKACE/detoxikani_kura_neera-detox , ale protože pro někoho to může být finančně náročné, lze ji nahradit kvalitním bio javorovým sirupem , tímto roztokem na 3 až 10 dní úplně nahradím pevnou stravu . Ano, někdy je zapotřebí opravdu pevná vůle smiley, aby to člověk vydržel, nejhorší bývá 3 den, ale výsledek opravdu stojí za to.  Po ukončení  tohoto detoxu si pak dávám  minimálně měsíc vegansko-vitariánskou stravu a je hotovo wink

Samozřejmě, že taková očista se dá dělat za předpokladu dobrého zdraví, pokud máte nějaké zdravotní potíže, pak je lepší konzultace s lékařem, ale z vlastních zkušenosti vím, že spoustu neduhů dokáže taková očista velmi snadno vyřešit.  Pokud budete držet očistu více jak 3 dny,  je možné , že se dostaví nejrůznější obtíže (bolest hlavy, vyrážka, nachlazení…) a to bývá reakce těla na uvolňování  toxinů, je třeba vydržet a nevzdat to, hlavně dodržovat pitný režim .

Už za pár dní nás čeká únorový úplněk – přesně 22.02.2016, tak na nic nečekejme  a  s chutí do toho, já vám přeji pevnou vůli a už teď se těším na vaše ohlasy.

Očistě zdar!

Sonia

No Comments

Add your comment