fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

3 klíčové oblasti vztahu

3 klíčové oblasti vztahu

Pokud jste právě ve fázi, kdy si hledáte nového partnera, zaměřte se na KLÍČOVÉ OBLASTI VZTAHU. Už asi víte, že není možné druhého změnit, že v něčem můžete sice ustoupit, ale měli by to být okruhy, které nejsou „zásadní“. Proto je vždy pro dlouhodobý vztah lepší, když si najdete partnera, se kterým jste v těch KLÍČOVÝCH oblastech ve shodě. Nebude třeba v nich nic zásadně měnit, čímž omezíte neshody na minimum. A které, že to jsou?

 

TŘI nejzásadnější oblasti pro dlouhotrvající vztah jsou tyto:

  • Postoj k dětem/výchově

Pravdou je, že asi bych toto téma neviděla hned na první rande ,-) Přeci jen by se někteří pánové mohli trošku „vyděsit“, ale v momentě, kdy začnete nad novým partnerem vážněji, určitě je to téma k diskuzi. Ať už máte děti z předchozího vztahu, či byste si děti rádi pořídili s novým partnerem, pak je nezbytné si svoje postoje k tomu, kolik dětí plánujete, a jaký máte na výchovu názor, určitě sdělit. V rámci výchovy dětí se zaměřte na to, co byste svoje děti rádi naučili, co je pro vás ve výchově důležité (např. vést děti ke sportu, rozvíjet hudební talent…), rozhodně se pobavte o tom, co si myslíte o kapesném, kdy by se dětem mělo začít dávat, jaký názor máte na to, když se dětem kupuje „dražší“ věc, např. když puberťákovi kupujete tablet, zda by se mělo dítě podílet finančně či nikoliv. I když o tom budete mluvit „hypoteticky“, tak budete oba vědět, jakým směrem ten druhý uvažuje, co je pro něj důležité, v čem vidí „hodnoty“. Rozhodně toto téma neberte na lehkou váhu, jsou páry, kde jeden již nechce děti, nebo je nechce vůbec. Každý z nás má právo na svoje rozhodnutí, určitě si nemyslete, že se „časem věc vyvine jinak“, jasně, že to je možné, ale pokud do vztahu jdete s tím, že vy děti chcete, tak počítejte spíše s variantou, že se postoj daného partnera nezmění. Proto tedy tento partner nebude „pravým“ partnerem pro Váš dlouhodobý vztah. Pamatujte – zásadní věci se nemění.

 

 

  • Postoj k financím

Jde o jedno z nejklíčovějších témat ve vztahu. Pokud k této oblasti budete mít rozdílné názory, pak se bude jednat o velmi výrazný „spouštěč“ neshod. Vyjasněte si náhled na otázky, jak hospodařit jako rodina, zda mít společný účet, nebo každý platí „něco“ ze svého účtu, jak vnímáte zajištění bydlení, jak byste tuto otázku vyřešili, pobavte se o otázkách vzít si auto na leasing, sedačku na úvěr nebo na to spíš našetřit. Pobavte se o tom, jak a kde je nejlépe spořit, a i když to může znít bláznivě, pobavte se o tom, jak se chcete zajistit na důchod, je rozdíl, zda si chcete naspořit peníze na cestování kolem světa nebo rekonstrukci chalupy, a zřízení třeba ekofarmy. Mluvte o tom, co chcete ve svém životě dosáhnout, o svých cílech, co byste rádi zažili, kam byste se rádi jeli podívat, co vás baví, jaké koníčky chcete vyzkoušet, kolikrát chcete jet ročně na dovolenou… Pokud jeden z vás bude mít cíle vysoce ambiciózní, avšak druhý bude raději „nohama na zemi“, pak to není úplně nejlepší kombinace pro dlouhodobý vztah. Pro dlouhotrvající vztah hledejte co nejvíce „společných bodů“.

  • Postoj k rodičům/rodině

Jak se chová Váš partner ke svým rodičům, jak o nich mluví, jak s nimi vychází? Jak vychází se svými sourozenci a širší rodinou? Vím, že na začátku vztahu máme všichni „růžové brýle“, ale všímejte si těchto věcí. Pokud hledáte rodinný typ, tak by se měl „rodinně“ chovat i ve svojí původní rodině. Pamatujte, že to, jak váš partner hovoří o svých rodičích je zrcadlem toho, jak by jednou mohl hovořit o vás. Proto dbejte na to, ať vyberete partnera, jehož slova o rodičích a rodině lahodí Vašemu sluchu, jedině tak máte dobře nakročeno k dlouhodobému vztahu.

 

Pokud chcete mít jistotu, že vyberete „dobře“ i přes růžové brýle, tak doporučuji napsat si dopředu seznam důležitých bodů z těchto tří zásadních oblastí, které jsou pro vás klíčové a pokud tyto body budou naplněny, máte vyhráno ,-)

 

 

Mějte báječné dny.

 

S úctou Vaše Sylvie