fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Do nového roku nově a jinak ;-)

Do nového roku nově a jinak ;-)

Aneb udělejme si nový rok takový, jaký chceme.

Krásný nový rok 2016 vám všem co právě teď čtete tyto řádky, protože pokud tomu tak je, musíte být na tomto krásném webu, mé úžasné kamarádky, koučky a učitelky v jedné osobě Sylvie Samsonové, která mě oslovila s nabídkou psaní příspěvků na tento web. A protože věřím v to,  co dělá a moc si vážím její práce, tak jako i jí samotné, pro mě tato nabídka byla velikou výzvou a je mi ctí tyhle řádky psát. A kdyby se našel jen jeden čtenář, kterému tyhle slova něco dají, budu šťastná a vděčná.

A teď něco o mě smiley. Mé jméno je Sonia Edde  a krom toho , že  se stejně jako Sylvie věnuji osobnímu rozvoji, motivaci a koučinku, pracuji v médiích jako moderátorka. Psaní je pro mě  tedy úplná novinka, ale o to větší výzva. Věřím, že mé články Vás obohatí a možná tu a tam přinesou i  nějaké to uvědomění, které vám pomůže dostat se zase o něco dál ke svému pravému já.

Začíná  nový rok 2016,  za námi zůstaly všechny  předvánoční shony, stresy a možná i s nějakým tím kilčem navíc vyrážíme vstříc novému roku, novým událostem, věcem, výzvám, příležitostem.  Spousty z Vás si možná dalo předsevzetí  nebudu kouřit, zhubnu, dám se na sport, ale kdo z vás si sedl a zkusil si zhodnotit ten uplynulý rok? Tak schválně, co Vás ten minulý rok všechno potkalo? Kolik jste poznali nových lidí, ovlivnili Vás nějak? Co Vaše cíle, které jste si dali loni touto dobou, pokud jste si nějaké dali? Jaké události Vás potkali, které z nich Vás zasáhli, ať už pozitivně nebo negativně? Co láska, práce, zdraví, vztahy, rodina? Za co byste se pochválili? Co byste udělali jinak? To všechno  a mnohem víc  je potřeba si uvědomit,  při hodnocení  předešlého roku a proč vlastně vůbec minulý rok hodnotit? Tak třeba právě proto, abyste ten následující mohli prožít o něco veseleji a šťastněji.

Dobře, ten starý rok už tedy máme zhodnocený a teď se pojďme vrhnout s chutí a radostí do toho nového. Co byste si přáli tento rok? Jak by měl vypadat rok 2016? Jakých cílů byste rádi dosáhli? Co byste rádi změnili? Koho byste si přáli potkat, co byste chtěli vidět, vědět, naučit se? Zkrátka pojďme ten nový rok začít tak trochu jinak. Nastavme si cíle a každý den v roce, dělejme třeba jen malinké krůčky k našim snům, cílům a spokojenosti.

Přesně tak jsem totiž začala já rok 2015 a to co jsem prožila  bylo ohromné, skvělé i když né vždy příjemné, ale pokud chcete něco víc, tak proto musíte i něco víc udělat. Opustit svou “komfortní zónu” a udělat i věci, které Vás nebaví.  Každý z nás má své sny a pokud si je umíte představit v hlavě, pak mohou být i skutečné. Nejdůležitější  je porazit strach,  ať už ten co si o Vás kdo pomyslí, nebo že nejste dost dobří, nebo že přijdete o partnera či peníze. Právě na to čeho se bojíme, totiž  nejvíce  myslíme a když na to myslíme, věnujeme tomu pozornost. A tomu, čemu věnujeme pozornost, tam to roste a vlastně si to přivoláme! Tak pozor na to, na co myslíte. Vše vzniká v hlavě a na počátku je vždy myšlenka. Díky životním zkušenostem není vždy lehké myslet pozitivně, ale stačí jen chtít a jde to, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.

A tak Vám do nového roku nebudu přát ani hodně štěstí, ani hodně zdraví, ale především hodně pozitivních a kvalitních myšlenek, protože jaké budete mít myšlenky, takové budou Vaše emoce a taková bude Vaše realita. Tak ať je přesně taková, po které celým srdcem toužíte.

S láskou

Sonia