fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Jak obnovit jiskru ve vztahu

Jak obnovit jiskru ve vztahu

Už jste spolu „nějaký ten pátek“ a začíná to „drhnout“?
Nevadí ,-) Pokud s tím oba chcete něco dělat, tak mám pro vás pár tipů, které používáme i v naší partnerské poradně a které vám zaručeně pomohou vztah oživit.

1) Uvolněte se

V dlouhodobých vztazích se mnohdy stává, že se necháme díky všem starostem a povinnostem, které v životě máme, necháme „strhnout“ do negativního módu. Máme pocit, že musíme vše stihnout, například pánové mají nutkavou potřebu stihnout každý fotbalový zápas v TV, nebo tvrdošíjně trvají na tom, že prostě nemohou vynechat žádný trénink badmintonu, naopak ženy dost často panikaří z toho, jestli v sobotu dopoledne stihnout uklidit celý byt a dodělat úkoly s dětmi, aby bylo vše hotové, než přijde návštěva.
Pojďte se uvolnit  nestihli jste něco, co jste si naplánovali? Nevadí! Je perfektní, že plánujete a evidentně plánujete hodně, a to je ještě lepší. Naučte se „uvolnit se“. Nemusíte mít všechno ve svém životě stále dokonalé, dámy, ten úklid za vás s největší pravděpodobností nikdo stejně nestihne, a pánové, někdy prostě raději využijte volné nedělní odpoledne na to, abyste pomilovali svoji paní namísto toho, abyste honem honem utíkali na trénink. Uvolněte se, vydechněte, nemusíte mít stále všechno „perfektní“ ,-)

2) Neberte život zas tak vážně

Nejeden pár v naší partnerské poradně řeší výchovu dětí, a to že musejí umět tohleto a támhleto. A u toho všeho „musejí“ stihnout dodělat prezentaci na poradu, kterou mají v pondělí ráno a do toho všeho je potřeba stihnout ještě plno aktivit, které jsou v plánu. Prosím, zastavte se na chvíli, opravdu jsou všechny ty věci tak nesmírně důležité? Co se stane, když prostě s vaším synem nebudete o víkendu drilovat matiku, která mu moc nejde a nebaví ho? Šlo by udělat nějak jinak to, abyste se nehonili s přípravou na poradu o víkendu?
Zkuste si představit, že vám zbývají 3 měsíce života, pak konec. Opravdu budou všechny tyto věci kolem učení matematiky a dělání prezentace stále tak nesmírně důležité?
Alespoň jednou za měsíc si dovolte se „zastavit“, dát si v klidu kafe či čaj, a pět minut si jen tak v hlavě sami pro sebe srovnat, co je opravdu v životě pro vás důležité. Nikdo z nás nevíme, jestli se v pořádku vrátíme zdraví domů další den z práce, nevím, že nás mine autonehoda, nevíme, jestli se vrátí domů v pořádku všichni naši blízcí.
Zpomalme a neberme život tak vážně, je spousta věcí, které se na nás valí a „tváří se“ velmi důležitě, ale když se na ně podíváte s odstupem, tak zjistíte, že většina z nich jsou nepodstatné prkotiny ,-)

3) Milujte se

Už mnohokrát jste ode mě mohli slyšel slova „Kde končí dotek, končí i vztah“ a je to pravda. Stále dokola se potvrzující pravda. Proto, i když ve vztahu máte období lepší a horší, tak vždycky myslete na to, že každý jeden den byste měli alespoň 5 minut objímat svého partnera/partnerku. Prostě se jen tak přitulit a užívat si tu chvíli „spolu“. Uvidíte, dělá to divy, a přitom si někdo může říct „hloupých pět minut“ ,-) A fakt se hodně přimlouvám za to, abyste udržovali intimní kontakt, a to tak alespoň 1x za týden. Opravdu  Je to zdravé nejen pro váš vztah, ale i pro vaše zdraví a taky se při tom hubne a budete mít hezčí pleť ,-) Je prokázáno, že při sexu se uvolňují „hormony štěstí“, proto když tyto hormony štěstí zažíváte se svým partnerem, utužujete váš vztah, a lépe pak překonáváte případné překážky a nesnáze.

4) Povídejte si spolu o sobě

Díky „době mobilní“ si partneři povídají méně a méně spolu o sobě. O to více a více koukají do svých notebooků, telefonů či tabletů… Rozhovory mají tak velmi často průběh „Představ si, jsem četl, že…“ a partner odpoví: „Já vím, jsem to četl.“ Partneři mezi sebou zapomínají se zajímat jeden o druhého, jako „povídání“ berou to, co si přečetli na sociálních sítí, tím tedy neutužují vzájemné pouto, vzájemné pocity, vzájemné vzpomínky a vzájemné plány.

Pojďte to změnit – najděte si každý den minimálně 30 minut na povídání si o sobě a spolu navzájem, vzpomínejte na krásné společné chvilky a zážitky, plánujte, co budete dělat v létě, v zimě, za pět let, povídejte si o tom, co jste vy sami prožili v daný den, co se vám povedlo a na čem právě pracujete, z čeho máte radost. Utužujte v sobě zájem jeden o druhého, a hlavně při tomto povídání vypněte všechny věci „doby mobilní“ ,-)

5) Plánujte

Kam může vést vztah, když nemáte plán, co bude za rok, za dva nebo za deset let? Jasně, že se všechny plány mohou změnit, někdy i ze dne na den, ale důležité je mít směr, kam jdete. Společný směr, například, že byste rádi do tří let založili rodinu, že si chcete pořídit chovnou stanici nějakého plemene psa, chcete se naučit skyalpining, začnete chodit do tanečních, rozjedete společné podnikání… Mějte plány. Kde jsou plány, nejsou sváry ,-)

Vymyslete něco nového, nový plán, co byste oba dva chtěli? Určete si nový směr vašeho vztahu, co se spolu nového naučíte? Buďte co nejvíce konkrétní ve svém plánu a nezapomeňte si i stanovit, jak poznáte, že jste daného vysněného bodu dosáhli. Naplánujte si pro začátek jednu až tři nové věci, a to v horizontu rok a déle, například tedy do roka se naučíte tančit 4 tance (a tyto si přesně určete, které to budou, a také jak poznáte, že je už opravdu umíte? ).

6) Každý den se pochvalte

Jak často vnímáte, že jste si s partnerem řekli něco hezkého, za něco jste se pochválili, projevili si lásku? Není to tak, že byste si denně měli říkat „miluju tě“, protože přesně to si nejlépe řeknete svými činy: když na svou ženu čekáte večer před prací, aby nešla sama přes park. Když ráno vstanete a svému muži připravíte snídani. Když si večer namasírujete nohy anebo záda…

Jsou to maličkosti, které tvoří váš vztah, a jsou to nezbytné maličkosti. Dělejte si každý den radost, něco krásného pro toho druhého. Cílem je, abyste oba byli ve vztahu šťastní a věděli jste, že se o sebe můžete vzájemně „opřít“ ,-)

Udělejte klidně něco „bláznivého“, neobvyklého, nečekaného. To jediné důležité je, abyste byli šťastní a aby vás to spolu bavilo ,-) držím pěsti!

S láskou Vaše Sylvie

No Comments

Add your comment