fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Je pozdní večer, první máj

Je pozdní večer, první máj

večerní máj, je lásky čas… už jste našli svoji lásku?

Dostala jsem od Vás v posledním čase několik zpráv a dotazů, Roman mi psal, že je zklamaný, že ho velmi zasáhl rozchod s bývalou přítelkyní, už jsou to čtyři roky a on se bojí do nového vztahu jít. Bojí se toho, že by nový vztah nemusel vyjít a opět by ho rozchod bolel.

Petr psal, že aktivně hledá, ale stále nachází samé zadané krásky, a nebo když už to vypadá nadějně, tak že milá slečna nejeví zájem o něj. Katka a Markéta mi psaly, že je chlapi chtějí jen na jednu noc, že nemohou najít partnera pro život…

Každý člověk má potřebu najít si partnera, svoji „druhou půlku“. Jde o potřebu, která je v nás zakotvena hluboko v mozku a nelze ji jen tak utišit. Potřeba mít partnera dříve vycházela zejména z jednoduchého principu – založit rodinu, tedy zplodit pokračovatele rodu. Dnes samozřejmě tato potřeba přetrvává, chceme děti, abychom měli komu předat svůj um, zkušenosti, znalosti, ale také později vybudovaný majetek či podnik. Přidala se k tomu další potřeba – prostě si chceme užít rodičovství, chceme se potěšit svými dětmi a udělat si život veselejší. Ale zpět k otázce partnerské – nelezení partnera však dnes není jen o dětech, ale jde i o tom mít parťáka, se kterým sdílíme dobré i zlé, parťáka, se kterým si život opravdu užijeme, kdy se můžeme k někomu přitulit, někoho obejmout.. Samozřejmě posledním zásadním aspektem partnerství je „společenská funkce“, tedy potřeba mít partnera před okolím „vypadá dobře“.

Ale nyní se pojďme podívat na meritum Vašich dotazů:

 

  1. STRACH

Je naprosto v pořádku, že cítíte obavy. Kdo miluje, tak nemůže být po rozchodu prostě úplně v pohodě. Naše tělo a naše mysl se musí s rozchodem vyrovnat, a to někdy trvá.. každý z nás je jiný, a je dobře dopřát si čas, do ničeho se nenutit. Ale všechno jednou skončí, tedy i smutek z rozchodu. Nikdo Vám nikdy nezaručí, že nový vztah dopadne skvěle a že vydrží navěky. Na druhé straně nikdy nemůže mít žádný vztah šanci dopadnou dobře a vydržet navěky, když do něj nepůjdete naplno. Vím, že je to velmi těžké, ale také vím, že to zvládnete, pokud budete potřebovat podpořit v tom „kroku jdu do toho“, tak vyhledejte ve svém okolí kouče či terapeuta, kteří Vám pomohou ,-)

 

  1. HLEDÁ ALE NENACHÁZÍ

Psali jste, že hledáte, ale že protějšek nejevil zájem. Víte, v takové chvíli se ptám, jak jste poznali, že nemá zájem? Mnohdy si my sami nevěříme, v koučovacím křesle opravdu velmi často se setkávám s tím, jak nízké sebevědomí o sobě samých někdy máme. Možná jste jen správně nevyhodnotili situaci, možná jste to vzdali dřív, než se mohlo něco rozvinout. V současné chvíli platí, že na jednoho muže jsou 2-3 zájemkyně, prostě holek je víc ,-) takže pánové, vzchopte svoje síly a nebojte se oslovovat něžné pohlaví.

Dalším bodem „nenacházení“ je, jak moc vlastně hledáte. Když něco chceme, tak tomu musíme jít naproti. Asi nejlépe funguje Vaše okolí – oslovte svoje přátele a známé, jestli nevědí o nějakém šikovném chlapci či dívce pro Vás, možná Vás překvapí, jak se začne Vaše okolí v tomto ohledu snažit Vám pomoci – v každém z nás je zakotvena touha po „dobrém konci“, proto vždycky všichni lidé na takovou žádost se opravdu snaží pomoci ,-) A taky musím říct, že rozhodně takovéto „doporučení“ funguje skvěle, jen ve svém okolí mám několik spokojených párů, které seznámili jejich přátelé. Výhodou těchto seznámení je, že Vaši přátelé znají Vás a i Váš „nový protějšek“, takže většinou naleznou pár společných věcí, které máte a na kterých Vy pak můžete stavět.

Určitě bych nezavrhovala ani seznamky, jsou dneska buď seznamky na netu – kde tedy převažují registrovaní muži nad ženami, ale to je z toho důvodu, že mnoho mužů je zadaných a hledají jen zpestření. Ale jsou tam muži i ženy, kteří opravdu hledají perspektivní vztah, určitě lehce poznáte po pár řádcích, o co dotyčnému či dotyčné ve skutečnosti jde ,-) Jsou také různé seznamovací akce,  a teď na jaře a v létě jich je několik, jsou to akce, kam jsou pozváni pouze „SINGLE“, běžte se pobavit, poznáte nové lidi a kdo ví ,-)

  • Vyhledávejte příležitosti, choďte se bavit, zapojte svoje okolí
  • Věřte si, oslovte tu či toho, kdo vás zaujal
  • Vymyslete si originální oslovení toho či oné vyvolené, ať se zasmějete, z obou pak spadnou obavy a rozhovor půjde mnohem přirozeněji
  • Nenechte se odradit prvním „nevím“, zabojujte! Pamatujte, že co je snadné získat většinou nestojí za moc ,-)

Přeji Vám kopec lásky heart

S úctou

Sylvie

No Comments

Add your comment