fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Kde končí dotek, končí i vztah

Kde končí dotek, končí i vztah

V naší poradně pro páry je oblast SEXU hlavním tématem, které napoví, jak se vztah bude dál vyvýjet.

V naší poradně pro páry se vystřídalo již 48 párů, tyto páry k nám přicházejí ve chvíli, kdy “vztah skřípe”. Ženy většinou tráví více času s dětmi, více se s nimi mazlí, čímž si alespoň částečně vynahrazují “deficit” doteků. Právě proto pro ně bývá velkým překvapením, že SEX není to hlavní, co jejich mužům chybí, ale právě doteky a něžnosti.

Ženy jsou v návaznosti na svoje povinnosti (práce + domácnost + děti) velmi často unavené, což vede k tomu, že klesá jejich chuť na sex. Protože v našich poměrech je obvyklé, že “doteky” vedou k “sexu”, tak se začnou podvědomně i vyhýbat dotekům s mužem, protože nemají na sex chuť ani energii. Jenže, kde končí dotek, končí i vztah.

Tím prvním na čem by měly páry zapracovat je, aby ne všechna starost o domácnost a děti byla na ženě, ale aby si je v páru rozdělili mezi sebe. Vůbec není na škodu, když se partneři dohodnou, že například každý pátek nebo sobotu budou mít “večer jen pro sebe”. Někdo říká, že “plánovaný sex” nechce, na druhé straně ne vždy k němu dojde, někdy partneři prostě jen usnou v objetí a s příjemným pocitem, že ten “druhý” je vedle nich.

Jedním s největších potíží ve vztahu je předjímání, než aby se partner zeptal jak to ten druhý vnímá, co chce, co cítí, tak si odpověď vytvoří ve svojí hlavě, sám sebe pak o této “pravdě” přesvědčí, a už začíná začarovaný kruh, ze kterého pak není úplně jednoduché vystoupit. Čím déle tento stav trvá, tím více se mezi partnery přethává pouto mezi nimi. Muži si pak dost často stěžují, že vzali ženu na dovolenou a “ono nic nebylo”, což jim přináší zklamání, frustraci. Na druhé straně ani ženy si na takové dovolené až tak neodpočinou, nejsou schopny nabrat tolik energie, jako když by vztah s parnerem opravdu “fungoval”.

Žádný člověk nechce být primárně “sám”, každý potřebuje svoji “druhou půlku”. Pokud Vám to ve vztahu neklape, řešte to. Neodsouvejte a netlačte “nefungující vztah” před sebou. Život běží hrozně rychle, neměli bychom stát na místě a “přežívat”, bylo by fajn, abychom si užili každý den. Aneb jak říká jedna dáma, které si velmi vážím, na tomto světě máme jedinou povinnost, a to “BÝT ŠŤASTNÍ”.

Hledejte cestu jak vztah znovu obnovit, postavit ho od základů znovu, protože určitě nic nebude stejné, nic nejde vrátit do stavu “minulosti”, lidé se mění, mění se v návaznosti na svoje znalosti, zkušenosti, práci, přátele… Pokud máte být se stejným partnerem, tak je potřeba se “znovu zamilovat”, je nezbytné počítat s tím, že se to nemusí podařit. V takovém případě je lepší se v klidu rozejít a najít jiného partnera, se kterým začnete něco nového. Nic není špatně. Jediné, co by nebylo “správné” je zůstávat v nefungujícím vztahu, protože to ovlivní negativně nejen Vás samotné, ale i Vaše děti.

 

Přeji Vám všem krásné dny a ODVAHU jít si za svým “štěstím” smiley

Vaše Sylvie

No Comments

Add your comment