fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

SOS

SOS

Aneb poslední možnost, jak zachránit vztah

Vztahy jsou téma, které během života řeší každý z nás. Někdy se do nich pouštíme bezhlavě, jindy promyšleně a někdy i váhavě. Každopádně přibývá situací, kdy vážný vztah se dostane na “mrtvý bod”, ani jeden z páru v něm není spokojen, dojde ke vzájemnému odcizení partnerů a oba začnou řešit, jestli ve vztahu má cenu ještě pokračovat nebo ne.

Dá se takový vztah zachránit? Ano, pokud:

1) Musíte chtít oba – pokud již jeden ze vztahu je rozhodnut, že nic zachraňovat nechce, nebo má dokonce nového partnera, tak na záchranu je již pravděpodobně pozdě. Většinou platí, že pokud se ve vztahu hádáte, tak právě hádky jsou znakem toho, že jednomu na druhém záleží = oba mají zájem na záchraně. Pokud už jste se hádat přestali, tak povětšinou je to tak, že jeden z páru už nemá “proč” se hádat.

2) Vraťte se na začátek vztahu – na co jste ulovil ji/ho? Jak jste se chovali, co jste si psali za zprávy a kolikrát denně? Co vás na tom druhém přitahovalo? O čem jste mluvili? Co jste plánovali? Jak jste trávili večery? Aneb jak řekl jeden moudrý muž: “Opravdový chlap, který si chce udržet ženu, je schopen pohnout horou, když to pomůže.” Na záchraně vztahu musí pracovat oba, ale ta větší tíha opravdu je z počátku na bedrech muže jakožto LOVCE – to on musí zvládnout svoji ženu znova “sbalit”. Je to proto, protože žena se potřebuje k obnově vztahu znovu zamilovat, pak bude ona tou, která ráda a neomylně znovu “poplete” hlavu svému muži.

3) Více naslouchej, méně mluv – je potřeba druhému naslouchat, nehledat co je špatně a nekomentovat naprosto všechno (což zejména my ženy máme v povaze). Zadržme slova, která nejsou pochvalná. Šetřeme si slova pro slova chvály, radosti a vděčnosti. Muži by se zase měli naučit omluvit, mnohdy muži namísto slova “promiň” neřeknou nic, žena to přejde a muži to tak považují za vyřízenou věc, ale to je právě jeden z důvodů, proč se vztah může dosta “do úzkých”, je potřeba se naučit říct to jednoduché slovo. Není to potřeba jen pro ženu, která prostě potřebuje ze své podstaty věci nejen vidět a vnímat, ale i slyšet, ale i pro muže, který si tím připomene a naučí se, že některé věci by mohly jeho ženě vadit, začne ji tak více vnímat, více jí rozumnět.

4) Splolečný čas – jak trávíte společný čas, máte čas sami na sebe? Jen vy dva? Nebo je to neustálý kolotoč kolem dětí a domácnosti a práce? Zpomalte. ŽIJTE SPOLU TADY A TEĎ. Plánujte, dělejte nové věci, objevujte nová místa….

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VŠAK ZŮSTÁVÁ POSLEDNÍ BOD:

5) Přijměte změnu – každý z nás se časem mění, nikdo z nás nezůstane naprosto stejný po celý život, “formují” nás všechny situace, které nás v životě potkali, rozvody, svatby, promoce, pracovní úspěchy i karamboly, narození dětí, jejich výchova, ztráta blízkých osob… Každý z nás se přizpůsobuje změnám, které život přináší, je proto logické, že ani nikdo z nás nezůstává stále stejný. Věřte, že ani Vy nejste stejní jako před 10 či 20 lety, Vaše osobnost výrazně “vyrostla”, načrepala nové podněty a zkušenosti. Jen je pro nás někdy těžké pochopit a přijmout, že stejnou změnou prošel i náš partner a někdy až úzkostlivě lpíme na tom, že chceme, aby byl stejný jako na začátku vztahu. Mysleme na to, že ani my nejsme stále stejní. Přijměme změnu, berme to tak, že máme možnost se zamilovat znova do “nového” partnera, užijme si towink

Každý vztah dříve nebo později bude procházet těžším obdobím, a je jen na Vás, jak silní jste a zda dokážete takové období překonat. V novém vztahu těžší období taky jednou přijde, a je jen na Vás zda tomu budete stále utíkat do dalších vztahů anebo se rozhodnete to období překonat a na vztahu zapracovat a udržet si ho.

Držím Vám pěsti, ať jste co nejdéle zamilovaní a hlavně mějme na paměti, že na vztahu se musí pracovat pořád, to jediná je fungující “prevence” potíží ,-)

 

Mějte krásné dny,

Vaše Sylvie

No Comments

Add your comment