fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Styky s Etiennem 1.

Styky s Etiennem 1.

Dnes začneme nový cyklus, cyklus článků o seznamovaní se. V naší poradně je totiž stále více a více těch, kteří jsou řekněme věkově 30 – 55 let a tak nějak úplně nemají možnost seznámení se. Je to takový ten klasický stav, kdy jste v práci, pak přijdete domů a starost kolem domácnosti a u některých už i dětí.  A úplně jako nejste v tom věku vyrazit obrážet bary a házet tam na protějšky ty vlahé pohledy.

 

Nepochybně nejvíce fungujícími možnostmi seznámí ve věku 30+ tedy je:

  • Seznámí vás s někým váš kamarád či kamarádka
  • Seznamka na internetu
  • Seznámení se v práci (kolegové či zákazníci, či z konkurence)

 

Dnes se podíváme na seznamování se v práci, jeho výhody a taky nevýhody. A já prostě nemám ráda psát jen tak „obecně“, tedy vám to popíšu, jako vše, na příkladu z naší poradny.
Aby byla případná podobnost čistě náhodná, vymyslela jsem si pro celý tento cyklu jména hlavních protagonistů Etienne a Poštolka.

 

Poštolka pracuje v jedné korporátní společnosti zabývající se exportem. Je to velmi šikovná mladá a ambiciózní pětatřicátnice, má krásné dlouhé vlasy a uhrančivé oči, postavu prostě „tak akorát“.

Většinu svého pracovního života tráví Poštolka v kanceláři, u PC a s telefonem v ruce. Jednou takhle domlouvala přepravu pro velkého klienta, když na druhé straně telefonu se tentokrát neozvala kolegyně. Vždy předtím se ozvala kolegyně, ale tentokrát tam byl muž jménem Etienne.

Měl charismatický hluboký hlas, ze kterého šel neskutečný klid. Poštolce se ještě nikdy nestalo, že by si takové věci všimla, a tak poprvé v životě navrhla, že by ty papíry pro urychlení celé obchodní záležitosti, z Brna do Prahy dovezla raději osobně, ať je to vše ok.

Chemie mezi Etiennem a Poštolkou

Byla zřejmá hned od prvního okamžiku, a ještě týž den spolu skončili v posteli. Jejich vztah trval ještě další tři měsíce, když najednou z ničeho nic přestal Etienne Poštolce odepisovat na zprávy, brát jí telefon a co víc, jejich firma přestala objednávat dopravu kontejnerů u společnosti, u které Poštolka pracovala.

Až asi po půl roce se Poštolka dozvěděla, že milý Etienne měl rodinu, a tedy pro něj byla jen letmým zpestřením léta.

 

Příběhy seznámení se v práci nemusí vždy končit takto, jasně, že jsou i dobré a šťastné konce, já jen chtěla, abyste u těch pracovních vztahů nezapomínali na to, že mohou mít i svoji stinnou stránku. A myslím, že asi všichni věříme, že když Poštolka musela šéfovi vysvětlovat „proč“ ten velký klient najednou nechce u nich objednat vůbec nic, asi jí dobře nebylo.  Netvrdím tedy, že seznámení v práci není fajn, jenom vím, že mnohdy nekončí úplně tak, jak byste si přáli.

 

Příští týden se podíváme na to, jak to vypadá, když vás seznámí s někým kamarádi, přátelé či rodina. Těším se na vás, pro případné dotazy jsem tu.

Vaše Sylvie