fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Styky s Etiennem 2.

Styky s Etiennem 2.

Minulý týden jsme probírali všechny plusy, ale také mínusy seznamování se v práci. Slíbila jsem vám také, že dnes mrkneme na to, jak je to se seznamováním přes vaše kamarády, přátelé, rodinu… Prostě, když vám někdo z vašeho okruhu chce seznámení „zprostředkovat“.

 

Věděli jste, že existují statistiky…

které uvádějí, že právě „domluvené sňatky“ vydrží nejdéle? Opravdu a když se nad tím zamyslíme, tak je to logické. Někdo, kdo vás dobře zná vám doporučí někoho, koho také dobře zná. Zná tedy vaše zvyklosti, nálady, styl života a hlavní životní cíle… to stejné zná i u „doporučovaného“ protějšku, a tedy může uvážit, že tam průsečíky jsou a mohlo by to klapat.

 

Ale ať nejdeme úplně daleko, určitě všichni znáte film Deník Bridget Jonesové, koho si to v posledním dílu vezme za muže? No jasně, Marka, se kterým ji seznámila její máma a přestože to tak mezi nimi na první pohled nevypadalo, tak voalá ,-)

 

Tohle vám píšu hlavně proto, že pokud máte ve svém okolí tak skvělé přátele či rodinu, že se snaží vám s nalezením vhodného protějšku pomoci, tak zkuste aspoň to hned nezavrhnout ano 

 

Výhody takového seznámení jsou jednoznačné:

  • Máte to v podstatě bez práce
  • Jistě tam nějaká shoda panuje, nějaké průsečíky, když už vás seznámili
  • Určitě víte, že protějšek je téže nezadaný, tedy se vyvarujete případným faux pass
  • Statistika hovoří ve váš prospěch, že by to mohlo vyjít, navždy spolu

 

Když přemýšlím nad nevýhodami, tak mě napadá to, že to nemusí vyjít, ale to u každé metody seznámení .-)

 

Seznámení se přes „doporučení“ se tedy nebojte, nemáte v podstatě co ztratit, prostě to buď půjde nebo nepůjde. A i když já věřím, že první dojem dělá hodně, tak zkuste i ten druhý pohled, aspoň tu šanci by si zasloužilo jít spolu na kafe a uvidíte, třeba budete příjemně překvapeni, protože přeci jen, před rodiči či jinými rodinnými přáteli se trošku zdráhat můžeme všichni, tak je fajn zajít si na kávu aspoň vy dva sami a uvidíte, když nic víc, tak aspoň znáte na tomto světě dalšího člověka a nikdy nevíme, kdy se nám zrovna on/ona může hodit.

 

Mějte báječné dny a příští týden se už těšme na seznamky.

 

No Comments

Add your comment