fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Styky s Etiennem 9.

Styky s Etiennem 9.

V minulém díle našeho deseti dílného seznamovacího cyklu jsme probírali první rande, čeho se vyvarovat a naopak co je fajn využít a mít „v záloze“. Ale také jak je to s dalším „ozýváním se“ po rande. Dnes se určitě těšíte na slíbené „intimní sblížení“.

 

Vzpomenete si ještě na svoje první randění? Vzpomenete si ještě na svoje první lásky?

Po jaké době „randění“ jste se intimně sblížili?

 

Ze statistik vyplývá, že se stoupajícím věkem se rychlost v intimním sblížení velmi zvyšuje. Tedy pakliže jste třeba v prvním vztahu měli intimní sblížení po 2 měsících randění, tak třeba v momentě, kdy jste o 20 let “moudřejší, dojde k intimnímu sblížení výrazně dříve. Máte to také tak?

 

Velmi často s klienty, kteří jsou ve stavu „hledání partnera“, řešíme, zda a kdy je ta „pravá chvíle“ pro intimní sblížení. Tak žádné dogma a přesný rozpis a rozvrh samozřejmě neexistuje, vždy to je a bude na vás dvou, každopádně alespoň malé doporučení tu mám.

 

Rozhodně na to „nevlítněte“ hned na první rande .-) Samozřejmě chápu, že možná jste po delší rozluce, že už máte svoje potřeby, že jste si s druhým padli do oka, a dalších x důvodů, proč to neodkládat. Na druhé straně vězte, že opravdu byste chtěli partnera, který na to „vlítne hned s každým“?

Zatím jsem na tento dotaz nedostala odpověď „ano, to by bylo super, přesně takového partnera hledám“. Pokud hledáte partnera pro vážný vztah, tak přeci jestli počkáte pár dní, abyste spolu sdíleli to nejintimnější, nemůže hrát ve vašem společném bytí až takovou váhu. Navíc je to přeci to „nejbližší“, co spolu můžete sdílet, tak by bylo fajn sdílet to s člověkem, kterého znáte, důvěřujete mu, toužíte po něm, a to fakt na jednom z prvních rande nevíte ,-)

 

Mnohdy se mě klienti ptají na „doporučení“, jak jsem psala, vždy to závisí na vás, ale takové nějaké, co by bylo fajn minimálně vydržet je 5 rande, a později.

 

A na co dát při intimním „poprvé“ pozor, aby to bylo ok?

  • Udělejte si romantiku, zajistěte si čas a klid. Určitě nespěchejte, dopřejte si prostor pro vzájemné postupné poznávání. Dopřejte si dlouhou předehru, hrajte si se sebou, ochutnávejte se, zkoumejte reakce toho druhého, laskejte se.

 

  • Udělejte si svoje poprvé krásné a nezapomenutelné, zapalte svíčky, vína trošku si dát můžete, ale nepřežeňte to, přeci si chcete užít a naplno vnímat každý toho druhého, tu krásnou a intimní chvilku spolu.

 

  • Poprvé je zcela normální, že je tam určitý ostych, a právě s jeho překonáním vám pomůže třeba pustit si romantickou hudbu, nebo romantický film jako kulisu. To, že nebudete nikam spěchat, budete si spolu hrát a něžně se poznávat, smát se spolu, smích je nejlepší pomocníkem proti stresu a ostychu.

 

  • Mnohdy jdou páry „před svým poprvé“ na večeři, nebo si uvaříte doma, tak jen upozorním, ať promyslíte, co si dáte, určitě bych nedoporučila něco nadýmavého, naopak bych ale ani nedoporučila ani nic těžkého. Přeci jen, budete chtít být oba na vaše „poprvé“ v kondici, tak zvolte něco lehkého .-)

 

  • Před vašim poprvé by bylo fajn určitě probrat antikoncepci. Mnoho párů toto téma probírá až „při tom“, no není to asi úplně nejlepší to nechávat přímo „na akci“. Neboť vám to naruší tu intimitu, ten okamžik, taky vás to oba rozhodí. Klidu vám oběma určitě přidá, když budete mít v této důležité otázce jasno. Dohodněte se tedy předem, že muž (přeci jen, muž je gentleman, tedy by měl toto zajistit on), zakoupí a přinese prezervativy. Je prostě fajn mít v tom „jasno“, neboť jak víte, „kde je jasno, není dusno“.

A ještě pozor na “rozpaky” ,-)

  • Abyste předešli vzájemným rozpakům, tak je vhodné si ještě před vaším „poprvé“ některý večer vzájemně popovídat a naladit se na sebe. Tématem může být právě to, jakou polohu máte rádi, naopak co moc rádi v milování nemáte, a klidně i to, co byste někdy v budoucnu chtěli vyzkoušet. Pamatujte, dokud nejste schopni si o tom povídat, tak byste to neměli ani dělat. Jednoduché, ale výrazně funkční pravidlo ,-)

 

Milí moji, přeji vám, ať je vaše „poprvé“ spolu nezapomenutelné, krásné, dlouhé, plné lásky, objímání, líbání, hraní, smíchu, touhy a vzájemné pokory a respektu.

 

Příště v našem posledním díle cyklu Styky s Etiennem se dozvíte, jak to udělat ve vztahu tak, aby vám vydržela „jiskra“ v něm navěky ,-) a to nejen v intimní oblasti.