fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

V jaké fázi je Váš vztah?

V jaké fázi je Váš vztah?

Poznáte podle toho, o čem se svým parnerem nejčastěji mluvíte!

Ano, je to možná jednoduché, ale je to tak. Téma, které je tzv. na denním pořádku odráží Váš aktuální stav, ve kterém se ve vztahu nacházíte. 

Láska má několik fází, například čerstvě zamilovaní budou logicky stále hovořit o sobě navzájem, jak se na sebe těší a kam půjdou. Nejčastěji páry hovoří o dětech, penezích, volném čase a práci. Podívejme se podrobněji, co je na kterém tématu dobře a na co dát pozor.

Děti – je logické, že jako rodiče často hovoříte o svých dětech. Je to dobře, děti jsou stmelovací téma. Je důležité, abyste společně probírali dění okolo dětí (tábor, nemoc, očkování, koníčky, úspěchy, v čem dítěti pomoci…). Dejte jen pozor na to, aby děti nebyly jedinou náplní Vašeho vztahu. Děti vyrostou, nebudou nás potřebovat. Abychom předešli syndromu “vyletění dětí z hnízda”, které bývá nejčastějším důvodem rozchodu párů po 45 roku věku. Proto je potřeba prevence, pamatujte, že alespoň jednou za měsíc byste si měli udělat den jen pro sebe Vy dva.

Peníze – toto téma není stmelovací, pakliže hovory nesměřují k tomu, zda budete investovat do zlata nebo ropy. Je potřeba udělat co nejdříve kroky ke změně. Pakliže jsou právě peníze Vašim hlavním tématem, je dobré si udělat harmonogram. Naplánovat si vždy dopředu na měsíc co se musí koupit, na co je potřeba kolik peněz, rozhodnout z jakého zdroje použijete peníze na kterou potřebu. Stanovte si jeden den v týdnu, kdy si společně sednete a peníze projednáte – co se podařilo, co je potřeba, co se změnilo… Zaměřte se na to, abyste jindy o penězích nehovořili, než právě v určený den a hodinu. Harmonogram pište, bude se Vám s psaným textem lépe pracovat.

Volný čas – přestože se to na první pohled nezdá, ani toto téma není stmelovací. Povětšinou se jedná o povrchní vztah (milenecký, počáteční lásku…). Téma volného času určitě do partnerství patří, ale pokud zajímá zásadní místo, pak je asi nejvyšší čas si říct, že buď máte opravdu jen přátelský či milenecký vztah, pak není třeba cokoliv měnit, jen je třeba počítat s tím, že nic “víc” v tom prostě není. Pokud chcete partnerství, je potřeba vztah začít směřovat – projednat možnost společného bydlení apod.

Práce – ač se to nemusí zdát, jde o stmelovací téma. Práce tvoří významnou část našeho života, každý z nás se potřebuje svěřit co se mu v práci povedlo, či co ho trápí. Je dobré, pokud spolu tyto věci sdílíte a vzájemně se podporujete. Je to jakýmsi znamením, že se sebou navzájem do budoucna počítáte. Avšak i zde platí, všeho příliš škodí. Určete si den, kdy o práci nepadne ani slovo – naopak plánujte svoji budoucnost, dovolenou…

Někdy se říká “mlčeti zlato” a něco na tom bude. Naučme se více si vzájemně naslouchat, naučme se napočítat do pěti, než řekneme něco, co by nás následně mohlo mrzet. Užívejme si přítomnosti druhého, každého okamžiku, který spolu můžeme strávit a někdy i třeba jen tak v objetí si “mlčet” smiley

PS: ať mluvíte o čemkoliv, je to mnohdy lepší než být uražený a mlčet wink

Mějte se krásně,

Vaše Sylvie

No Comments

Add your comment