fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Mámy “online”

Mámy “online”

Při pohledu na instagram jsem se zastyděla …

Procházeli jste teď někdy Instagram nebo Facebookové profily známých osobností? Dnes je online všechno, málokdy si to připouštíme, ale vlastně pořád, kdykoliv jsme na internetu, tak jsme sledováni – na jaký produkt jsme klikli, na jaké stránky jsme koukali… a podle toho jsou vyhodnoceny naše politické preference, v jaké části života se nacházíte, zda jste muž či žena, kutil, nebo rekonstruujete zahradu či byt, zda máte malé nebo velké děti ….

A tak se i mě stalo, že se mi začali “nabízet” a doporučovat videa a fotky známých osobností, které momentálně mají malé děti. Byla jsem opravdu překvapená komentáři maminek, které uvádějí, že při kojení nejčastěji stíhají dávat věci na Instagram a FB a jiné maminky zase vyřizují emaily, jiné maminky stihnout během krmení svých dvouletých dítek objednat online nákup, jiné přečtou časopis, další opraví úkoly starším dětem. Jedna maminka se dokonce chlubila, jak při čtení večerní pohádky svojí 6 leté dceři stíhá si udělat manikůru, a jiná maminka psala, že když dnes pečovala celý den o svého nemocného 4 letého syna, tak stihla umýt okna v celém bytě a ještě dopsat 8 listů do seminární práce.

Selhala jsem. To bylo první, co mě napadlo. Jak mohou všechny ostatní maminky toho tolik stihnout při krmení svých dětí, při tom, když jim čtou pohádku, když si s nimi hrají nebo povídají… Jsem asi divná, protože já při kojení svojí dcery na ni zamilovaně koukám, snažím si vrýt do paměti každičký její úsměv a opětující zamilovaný pohled, přes den si s ní hrozně ráda hraju a čtu jí, takže u toho nestíhám v podstatě skoro nic jiného. Baví mě pozorovat, jak reaguje na zvuky zvířátek, které ze sebe dokážu vyloudit (vážně se zdokonaluju), baví mě, jak se těší, že si jdeme říkat říkanky a u toho “cvičit”, baví mě, jak se mi směje, když cvičím já vedle ní a funím při snaze dostat se zpět do kondice. Baví mě, že můj téměř plnoletý syn si donese stolní hru a tu můžeme po večerech hrát, baví mě, že se se mnou baví o tom, co se mu povedlo, ale taky co nepovedlo, co plánuje, baví mě, že si najde sem tam čas mě přijít obejmout a říct mám Tě rád… 

Napadá mě, jestli není škoda, že některé super mámy všechno stihnou, jestli si opravdu užívají život, jestli si užívají okamžiky se svým parnerem a svými dětmi… Jak dlouho mohou tohle tempo vydržet? Možná pět let, některé možná déle. Současná doba má neskutečný “tlak” na to, aby každá žena byla supermáma, supermanželka, supermilenka, měla doma super uklizeno, aby byla ona sama stále jako ze škatulky, žádný gram tuku navíc, žádné kruhy pod očima, vždy perfektně vyladěná a usměvavá… Ale jsou ty ženy šťastné? Žijí opravdu život tak, jak ho žít chtějí?

Pokud ano, tak je vše v nejlepším pořádku. Ze svojí praxe vím, že většinou je to naopak, nás ženy trápí spousta věcí, řešíme, že nemáme super postavu, že máme kruhy pod očima, že jsme nestihly douklidit komoru, že prádlo na žehlení nám “stálo” celé dva dny…. Proto bych ráda tímto vyzvala všechny ženy, které zrovna nemají míry 90:60:90, které zrovna “nestihly” všechno doma naleštit, protože prostě jen blbnuly se svými dětmi, které …… 

Milé dámy, buďte šťastné, dělejte věci, které Vás v daný okamžik dělají šťastnými. Na ničem jiném nezáleží. Když budete šťastné Vy, budou automaticky šťastné i Vaše děti a Vaši partneři. Vyzkoušejte to, dejte si 30 denní výzvu: po celých 30 dní dělejte jen to, co Vás činí šťastnými. Nic jiného.

Těším se na Vaše zkušenosti ,-)

Mějte báječné a hlavně šťastné dny.

S úctou

Vaše Sylvie