fbpx
+420 732 827 906
info@sylviesamsonova.cz

Nakouknout tak do hlavy ženy…

Nakouknout tak do hlavy ženy…

V hlavě ženy se dějí mnohdy velké věci ,-) Jste připravni nakouknout pod pokličku?

Neboť počítám, že tento článek budou číst především muži, tak slibuji, že bude krátký ,-)

Každá žena prochází během 30 dní cykly hormonální bouře v jejím těle. Během těchto pouhých pár dní prožívá každá žena 4 různé fáze: Dynamickou, Ovulační, Premenstruační a Menstruační. Pokud by Vás toto téma zajímalo více do hloubky, tak doporučuji např. web www.cyklickazena.cz. Zjednodušeně, se 3 fázemi svého cyklu si žena více méně poradí tzv. „jedna dvě“. Ale fáze Premenstruační, to je jiná. Představte si, že v těchto dnech se Vaše žena ráno probudí a už se jí chce plakat, neví proč, prostě ji něco velmi „tíží“ u srdce. Všímá si všech nedostatků na sobě i na domácnosti, tíží ji, že má malý nos, velkou nohu, malá prsa, že není vytřená podlaha, utřený prach… prostě ač by chtěla, tak nějak všechny nedostatky najednou vystoupí a přebijí ty báječné věci kolem. A teď si představte, že Vy přijdete večer z práce a nepochválíte jí večeři, nezeptáte se, jak se celý den měla, nepochválíte ji za to, jak báječně zvládla úkoly s dětmi, přestože to byla pro ni hrozná dřina. A kdybyste například zapomněli jí po příchodu domů dát pusu, tak to už raději ani nedomýšlím ty scénáře, které by se v její hlavě tím spustily.

Pánové, muži, manželé, druzi, milenci – Vaše žena PŘEMÝŠLÍ POŘÁD. Prostě non-stop. Fakt. Ani na chvilku nepřestane. Přemýšlí, i když spí. I když spí fakt tvrdě. I když kouká „do blba“. Opravdu. Bez přestání. Není to tak, že by prostě chtěla, ale neumí to vypnout. Není žádný čudlík, jak se toho zbavit, zastavit to. A teď Vám dám příklad, jak to může vypadat.

Přišli jste domů a na dotaz „co v práci“ jste odpověděli „mám nového kolegu. Nevinná věta, že? V hlavě Vaší ženy se však v tu chvíli spustí mnoho scénářů, jaké pozadí tato Vaše věta má, např.: 1) On má strach o práci, že ho vyhodí, když přijali někoho nového. 2) Nebo ho povýší a ten novej bude pod ním, takže dostane přidáno. 3) Nechce mi teď říct, že je na chlapy? 4) Jakože teď má novou výmluvu, proč bude chodit později z práce, protože musí zaučit kolegu? 5) A co kdybych zašla nového kolegu pozdravit, třeba si ten můj mě začne víc vážit. …. A to je jen malá ukázka toho, co taková nevinná věta spustí v hlavě ženy.

A teď mrkněme na situaci, kdy na stejnou otázku „co v práci“ neodpovíte, nebo řeknete NIC nebo řeknete NEVÍM. Máte pocit, jak jste na to vyzráli a situaci zachránili? OMYL pánové, protože tímto jednání jste minimálně ztrojnásobili počet scénářů v hlavě Vaší ženy. Věřte mi, že podstatná část těch scénářů by byla na téma, proč něco skrýváte a co skrýváte. A to fakt v hlavě svojí ženy spustit nechcete, viďte?

 

Téma, jaké pochody se honí ženám v hlavě, naopak jaké mužům, podrobně rozebíráme na našich seminářích i v připravované knize. Ale přeci jen si dovolím jednu radu Vám sem dát:

ČÍM VÍCE SE BUDETE ZAJÍMAT O SVOJI ŽENU, TÍM MÉNĚ PROSTORU BUDE MÍT ONA NA TO, SE ZAJÍMAT O VÁS.

 

Přeberte si to, jak potřebujete.-) Těším se na Vaše zprávy, dotazy, připomínky a samozřejmě na osobní setkání na seminářích a v naší koučovně ,-)

 

Mějte báječné dny.

S úctou

Sylvie